П`ятниця, 15.11.2019, 12:30
Вітаю Вас Гість | RSS

Розважівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 37
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

БЖД

Проведення навчальної евакуації.Пам’ятка Правила безпеки у побуті

- Ніколи не залишай без нагляду ввімкненими в розетку електроприлади.
- Забороняється тягнути електропровід руками, тому що він може обірватися, і тебе вдарить електричним струмом.
- Мокрою рукою не вмикай електрошнур у розетку.
- Забороняється в будь-якому разі підходити до оголених дротів і торкатися їх руками.
- Ніколи не пробуй на смак невідомі тобі ліки, вживай тільки ті, що рекомендував лікар під наглядом батьків.
- Побутова хімія є небезпечною, забороняється відкривати будь-які коробочки і пакуночки з побутовою хімією (пральні порошки, миючі засоби, засоби знищення тарганів, пацюків, мишей.)
- Накопичення газу таїть в собі велику небезпеку: він може вибухнути, може викликати запаморочення і отруєння організму.
- Не запалюй сірника, не вмикай світло.
- Якщо чути запах газу,відкрий на кухні вікно.
- Перевір, чи закриті крани на газовій трубі.
- Подзвони по 104.
- Не бігай на балконі - небезпечно.
- На перила не спиратись і тим більш - перегинатись.
- Обережно користуйся вилками, ножами, ножицями.
- Ніколи не поспішай і не біжи по сходах.
- Обережно в ліфті, ніколи не заходь до ліфта великим гуртом.Правила користування обігрівальними приладами


Зараз людство придумало багато приладів, якими можна обігріти оселю, але з ними треба бути особливо обережними.  Користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами суворо дотримуйтесь наступних правил безпеки:

- перш ніж використовувати електронагрівачі, перевірте (візуально) справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів;
- категорично заборонено користуватися саморобними та кустарно виготовленими електроприладами;

- не кладіть нічого на електрообігрівачі;
- слідкуйте, щоб нагрівальні прилади були на безпечній відстані до різних предметів, меблів. Пам’ятайте: найбільшу кількість пожеж спричиняють саме вони.

 

Опалюючи приміщення піччю – на газі або дровах – батьки повинні перевірити, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу, та згодом оглянувши її ззовні, – у місцях тріщин буде добре видно закоптіння. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. Перед грубкою або піччю повинен лежати металевий лист. Забороняється над піччю сушити одяг, розпалювати піч бензином або іншими горючими розчинами.

Вогнище, яке було для первісної людини першою піччю, вона цінувала більш за все. Тому навколо нього люди почати встановлювати дах, зводити стіни, а потім і двері: тобто будувати житло. А коли в людській оселі з’явились ліжко, стіл, шафи, розпалене на підлозі вогнище перестало задовольняти господарів. Тож і побудували для нього окремий будиночок з віконцем і дверима. Так з’явилася піч.
Перші печі відомі ще з кам’яного віку. Їх викладали з глини і каміння. Вони не мали ні димаря, ні труби. Дим йшов прямо всередину оселі. Лише на початку нашої ери з’явились печі і каміни з димарями. Плита і камін — винахід європейців, а в Київській Русі здавна клали печі великі, на півхати.
На території Київської Русі, Вінницької. Чернігівської областей археологи під час розкопок не раз знаходили в ґрунті глиняно-кам’яні печі, викладені ще в кам’яному віці. Їх вважають прабабусями наших печей. В Україні завжди шанували піч. Вважали її одним з оберегів дому. Вона і кухня, і хлібопекарня, і грілка, і прекрасний диван з підігрівом. Ніяка плитка не може так смачно варити і пекти, як бабуся-піч. Господині слідкували, щоб піч завжди була прибраною, чистою. Вони фарбували її, розписували українським орнаментом: квітами, півниками, чарівними птахами.
До обігрівальних приладів відносяться також газові котли та газові грубки. Газ – це не видима і нечутна небезпека. Вибухонебезпечна суміш газу з повітрям здатна не тільки травмувати людину, але й зруйнувати будинок. Витікання газу відбувається через негерметичність з'єднувальних шлангів і трубопроводів, внаслідок людської недбалості, через пустощі дітей. Тому, з метою протипожежної профілактики, треба дотримуватися правил користування газом.Пам’ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

     Літо – чудовий час для гарного відпочинку, але щоб він був корисним та безпечним, треба дотримуватись нескладних правил безпеки.

Пам’ятайте: небезпечними можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти тощо. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості. Не можна брати до рук незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратись ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) або міліцію (тел. 102). Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватись правил поведінки на воді й поблизу неї. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном. Під час канікул слід, як і раніш, дотримуватись правил пожежної безпеки та дорожнього руху.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– ходити на території новобудов;

– купатись у заборонених місцях;

– розкладати багаття в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

– їздити на велосипеді (скутері, мопеді, моторолері) тією частиною дороги, де рухається транспорт.

ОБОВ’ЯЗКОВО ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ:

– дорожнього руху;

– користування газовими, електричними приладами;

– користування пасажирським ліфтом;

– протипожежної безпеки;

– прогулянки на велосипеді (скутері, мопеді, моторолері).

НАЙВАЖЛИВІШІ ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ:

– ходити тільки правою стороною тротуару;

– дорогу переходити, не поспішаючи;

– не можна переходити дорогу навскіс;

– переходячи дорогу, слід подивитися ліворуч, а дійшовши до середини, зупинитись i поглянути праворуч;

– якщо не встигли перейти вулицю, а рух транспорту почався, слід зупинитись на середині вулиці й зачекати, поки рух припиниться;

– якщо немає тротуарів, слід триматись лівого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

ПРАВИЛА ЕНЕРГОБЕЗПЕКИ

– під час вимикання електроприладів забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

– категорично забороняється користуватись електроприладами, в яких знайдено несправність;

– не  можна торкатись мокрими руками електроприладів, які знаходяться під напругою;

Пам’ятайте: зовнішніми ознаками несправності електропроводки або приладів є специфічний запах пiдгораючої ізоляції, з’явлення іскріння, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

 До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

Забороняється використовувати підозрілі  предмети для розпалювання вогню;

Не можна збирати, підозрілі  предмети, здавати в металобрухт;

Виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити ДСНС, мiлiцiю, школу чи вiйськкомат.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПАХНЕ ГАЗОМ

– відкрийте усі вікна та кватирки, провітріть помешкання;

– перевірте, чи перекриті на плиті конфорки горілок;

– негайно телефонуйте до служби газу за номером 104;

– у жодному разі не вмикайте світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюйте вогонь.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В СПЕКУ

Тепловий удар – це небезпечний для життя стан, який виникає при дії на тіло людини підвищеної температури, в умовах підвищеної вологості, зневоднення і порушення терморегуляції організму. Основні симптоми та ознаки теплового удару: висока температура тіла (40°С і вище) – головна ознака, спрага, відсутність потовиділення, почервоніння шкіри, прискорене дихання, підвищення частоти серцевих скорочень, може розвинутись пульсуючий головний біль, можливі судоми, галюцинації та втрата свідомості. Перша допомога  при тепловому ударі:

– якщо ви відчули перші симптоми теплового удару і перебуваєте на вулиці, негайно зайдіть в прохолодне кондиціоноване приміщення;

– зніміть тісний одяг, розв’яжіть краватку, зніміть взуття;

– якщо є можливість, прийміть прохолодний душ чи ванну, обгорніться вологим простирадлом або включіть вентилятор.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ В СПЕКУ ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ, ТОМУ ЩО СТВОРЮЄТЬСЯ  ВЕЛИЧЕЗНЕ  НАВАНТАЖЕННЯ НА СЕРЦЕ, А ТАКОЖ НА МОЗОК ЛЮДИНИ.

Пам’ятайте, що надто багато випитої води може викликати гіпертонічний криз, який супроводжується обов’язковим підйомом артеріального тиску, що загрожує інсультом та інфарктом. 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ЛІСІ

1. Якщо ви у лісі з друзями, подавайте один одному сигнали, щоб не загубитися: перегукуйтесь, плескайте в долоні.

2. Намагайтеся запам'ятовувати свій шлях або робіть для себе помітки.

3. Тримайтеся подалі від диких тварин, особливо від їхніх дитинчат – поруч із ними обов'язково будуть дорослі тварини. Небезпечним може виявитись не лише вовк або дикий кабан, але й олень, лось, козуля, лисиця.

4. Уважно дивіться під ноги, обдивляйтеся впалі дерева та колоди, перед тим як сісти відпочити – там можуть бути гадюки чи вужі. Якщо Вас або товариша вкусить змія, відразу ж видавіть з ранки краплю крові з отрутою і висмокчіть кров із ранки впродовж півгодини, увесь час спльовуючи (але це можна робити, коли у роті немає поранень). Потім щільно перев'яжіть руку чи ногу вище за місце укусу, але так, щоб вона не заніміла. І негайно до лікарні!

5. Небезпечними для людини є деякі комахи. Наприклад, кліщі є переносниками збудників інфекційних захворювань (хвороба Лайма, кліщовий рикетсіоз). При укусі кліща: обережно видаліть його за допомогою пінцета. Брати треба біля головки або хоботка і тягнути дуже легко, не розриваючи його. По змозі збережіть кліща у склянці: якщо з’являться симптоми захворювання, лікар може попросити вас показати, який саме кліщ укусив. Видаливши кліща, вимийте руки та шкіру довкола місця укусу з милом; якщо ж вам не вдалося повністю видалити кліща, зверніться за консультацією до лікаря.

За наявності перелічених нижче симптомів зверніться до лікаря:

– висип;

– підвищення температури;

– затвердіння м’язів шиї;

– м’язові болі;

– біль і запалення суглобів;

– збільшення лімфовузлів;

– грипоподібні симптоми.

6.  Якщо ви заблукали:

– пригадайте останню прикмету, на яку ви звернули увагу (повалене дерево, зламана гілка) і спробуйте знайти до неї дорогу;

– дослухайтеся – можливо, ваші друзі чи батьки зовсім поруч;

– пам'ятайте: мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща; а моху найбільше з північного боку. Але щоб скористатись цими прикметами, треба звернути увагу, у якому напрямі ви йшли від самого початку. 

7. Вогнища можна розпалювати тільки в тих місцях, де немає хвойного молодняку, а в пожежонебезпечний період установлюються обмеження щодо розпалювання багаття будь-де:

– якщо ви розпалюєте багаття, то місце, де воно буде, необхідно обкопати зусібіч, а коли ви вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою землі, піску або води;

– потрібно стежити, аби не було розлітання іскор від вогнища;

– забороняється кидати незагашеними недопалки та сірники;

– забороняється залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, газом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я та інше сміття;

– також у пожежонебезпечний період обмежено в’їзд на територію лісового фонду будь-яким транспортним засобам.

8. Якщо ж ви все-таки опинилися в осередку пожежі, варто запам’ятати кілька правил поводження у такій ситуації:

– не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а рухайтесь полум'я проти вітру, закривши голову й обличчя одягом;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно до напряму розповсюдження вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, увійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикрийте одягом чи шматком будь-якої тканини;

– гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами; будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитись і травмувати вас;

– під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;

– особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватись глибокі вирви, тому пересувайтеся, по змозі, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

– після виходу з осередку пожеж повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри і характеристику пожеж.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ БІЛЯ ВОДОЙМИЩ

1. Не засмагайте надто довго: є небезпека перегрітись і отримати сонячний удар.

2. Не купайтеся й не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці: вам  може стати погано. Купатись краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися.

3. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях! Тут може виявитись неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитись, та густі водорості, у яких легко заплутатися.

4. Не грайте в тих місцях, звідки легко впасти у воду.

5. Не влаштовуйте у воді ігор, пов’язаних із захватами.

6. Не вирушайте у плавання на саморобних плотах.

7. Не ходіть купатись на водойми без супроводу дорослих.

8. Не запливайте на глибокі місця на надувних матрацах та кругах.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ГРОЗУ

Грози – явище звичне, але не кожен знає, як поводитись під час грози. Ось кілька важливих правил:

1. Уникайте відкритої місцевості. Блискавка, як відомо, б’є в найвищу крапку місцевості, а одинока людина в полі – це і є така крапка. Якщо ви з якихось причин залишилися в полі віч-на-віч з грозою, сховайтеся в будь-яку можливу канавку, ямку або в найнижчому місці поля, сідайте навпочіпки і схиліть голову.

2. Під час грози уникайте води, оскільки вона добре проводить струм. Удар блискавки поширюється навкруги водойми в радіусі 100 метрів. Часто вона б’є в береги. Ось чому під час грози необхідно відійти подалі від берегів, не можна купатись та рибалити.

3. Дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону, найкраще його вимкнути. Були випадки, коли вхідний дзвінок спричиняв ураження блискавкою.

4. Бажано залишити металеві речі: годинники, ланцюжки, розкриті парасольки, окуляри – потенційні цілі удару. Відомі випадки удару блискавки по зв’язці ключів, які знаходилися в кишені.

5. Якщо ви побачите у повітрі білу кульку діаметром приблизно від 5 до 50 см, то пам’ятайте, що це може бути кульова блискавка – рідкісне, цікаве та маловивчене природне явище, проте вкрай небезпечне для життя. Не намагайтеся наблизитись і тим більше торкнутись її, а навпаки, дуже обережно відійдіть якомога подалі, або сховайтеся в будь-якому закритому місці. Кульова блискавка може з’явитись і в закритому приміщенні.Правила поведінки на воді

Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді. Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді  спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил:

Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.

Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.

У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м'язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.

Ніколи не плавай наодинці. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.

Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі:

 ·   Не купайся без дорослих.

 ·   Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили.

 ·   Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.

 ·   Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

 ·   Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

 ·   Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.

 ·  Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією  може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

·  Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».

·   Не подавай помилкові сигнали про допомогу.

·   Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.

    Отже, якщо ти будеш уважним та обережним і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.Що треба знати про безпеку руху на велосипеді та мопеді

     Кожній дитині хочеться мати власний автомобіль. Така можливість у тебе з’являється вже у ранньому дитинстві, коли батьки купують тобі триколісний велосипед. Коли ти підростаєш, батьки замінюють його на двоколісний. На цьому велосипеді тебе вже не можуть наздогнати дорослі, і ти почуваєш себе вільним. І ось ти вже зовсім дорослий, тобі виповнилось 16 років, і у тебе з’являється велосипед з мотором, який називається мопедом. На ньому ти вже їздиш по дорозі поруч з автомобілями, а іноді навіть можеш їх обігнати.

     Але тобі слід пам’ятати про те, що катання на велосипеді та мопеді може бути небезпечним. Ти можеш впасти і сильно поранитися, потрапити в аварію. Через це ми хочемо дати тобі деякі поради.  

     Насамперед, тобі слід їздити у шоломі, який захищатиме найважливішу частину твого тіла – голову. При купівлі цього предмета приділи особливу увагу тому, щоб:

 • він гарно, зручно на тобі сидів;
 • ремені добре застібалися;
 • ти почувався у ньому комфортно.

     Твій велосипед також має бути безпечним для тебе. Тому у нього повинні бути:

 • передні гальма;
 • задні гальма;
 • дзвінок або інший звуковий сигнал;
 • світлий прожектор для їзди вночі;
 • білий світловідбивач спереду;
 • жовтий світловідбивач на педалях.     

      Правила користування велосипедом і мопедом:

 • кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та в інших безпечних місцях;
 • рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється дітям, які досягли 14-річного віку, на мопедах — 16-річного;
 • мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду — білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду – червоного; для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді — ліхтар (фару).

      Водіям мопедів і велосипедів забороняється:

 • керувати мопедом або велосипедом з несправними гальмами, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості -  з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світловідбивачів на велосипеді;
 • рухатися на велосипеді по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїжджій частині, коли поряд є велосипедна доріжка;
 • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
 • під час руху триматися за інший транспортний засіб;
 • їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);
 • перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;
 • буксирування мопедів і велосипедів;
 • буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz