Неділя, 19.11.2017, 23:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Розважівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична скарбничка

Учитель української мови та літератури Яцухно Олена Григорівна провела семінар-практикум для вчителів школи.Учні школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Геліантус" з біології. 

 

07  грудня 2016 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» було проведено перший етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації "Музичне мистецтво"

Учасникам конкурсу було запропоновано :

  • комп’ютерне тестування, де конкурсанти продемонстрували теоретичні знання з методики викладання музичного мистецтва, педагогіки та психології;
  • майстер-клас «Я роблю це так», де конкурсанти презентували свої досягнення, представили методичні знахідки, обмінялися родзинками власної творчості, продемонстрували ефективні методи роботи з учнями.

Приємне враження справили майстер-класи Боклан Оксани Анатоліївни, вчителя музичного мистецтва Броварської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 1 Броварської міської ради, Сидорянської Світлани Анатоліївни, вчителя музичного мистецтва Білоцерківського навчально-виховного об’єднання  «Звитяга», Стеценко Олени Дмитрівни, вчителя музичного мистецтва Богуславської СШ № 1 ЗНЗ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих  предметів Богуславської районної ради, Овчаренко Оксани Іванівни, вчителя музичного мистецтва Острійківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної державної адміністрації,  Пащук Світлани Володимирівни, вчителя музичного мистецтва Красилівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів Броварського району, Колісніченка Василя Миколайовича, вчителя музичного мистецтва Розважівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванківського району,  Смачної Світлани Юріївни, вчителя музичного мистецтва Ничипорівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад  (ясла-садок)» Яготинської районної ради.    

Учителі школи Годун С.В. та Колісніченко В.М. взяли участь у районному турі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2017" у номінаціях "Початкова освіта" та "Музичне мистецтво". Колісніченко В.М.  став переможцем І (районного) та учасником ІІ (обласного) туру      

27 травня учитель 3 класу Губиш Т. В. провела відкритий урок з української мови для колег.Районний семінар

                     

          25 лютого на базі Розважівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар для вчителів української мови та літератури і зарубіжної літератури. Під час семінарського заняття вчителі шкіл району мали можливість відвідати відкриті уроки з української мови в 11 класі (вчитель Яцухно О.Г.), української літератури у 8 класі (вчитель Герасименко Т.М.) та зарубіжної літератури в 5 класі (вчитель Іванченко-Кошіч Т.С.), а також відвідати відкритий позакласний захід до 145-ої річниці з дня народження Лесі Українки «Невмируща муза Лесі Українки». 15 квітня відбулося засідання педагогічної ради школи, на якому розглянуто питання попередження суїцидальної поведінки серед дітей та підлітків, а також питання педагогічної етики вчителя та вихователя.Учитель учиться все життя    

         

     Під час весняних канікул педагогічний колектив працював над підвищенням рівня своєї фахової підготовки. Проведено засідання шкільних методичних об'єднань; творчі звіти вчителів, які атестуються у 2015-2016 н.р.; психологічний тренінг "Учитель учиться все життя" та читацьку конференцію "Етика спілкування вчителя та учня".Семінар-практикум для вчителів початкових класів

    

Вчитель Годун С.В. провела відкритий урок на тему "Л.Українка "Біда навчить".Огляд-конкурс шкільних навчальних кабінетів 

     Вчителі школи Годун С.В., Сергієнко В.І, Шевцов М.І., Федорчук Л.Б., Терещенко Т.І. взяли участь в ІІ етапі огляду-конкурсу шкільних навчальних кабінетів початкових класів, хімії, іноземної мови,  історії. НАША  ГОРДІСТЬ - БЕЗСМЕРТНИЙ  КОБЗАР

ЖИТТЯ  І  ТВОРЧІСТЬ Т.  Г. Ш Е В Ч Е Н К А.

Поезія “Думи мої, думи мої”

 

Початок життєвого шляху

Народився Тарас Григорович Шевченко 9 березня 1814р. в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії (нині  - Черкаська область).

Батьки Шевченка
“У жителя с. Моринці Григорія Шевченка і дружини його Катерини народився син Тарас. Молитував і хрестив ієрей Олексій Базаринський…” Григорій Іванович Шевченко – родом із вільних низових козаків. Письменний. Чумакував.
Мати – Катерина Якимівна Бойко – ніжна, любляча жінка. У шлюбі мала шестеро дітей.

Дід Тараса

Дід Т.Шевченка по батькові Іван Андрійович за ремеслом був швець; звідси походить його прізвище. Людина обдарована. Малий Тарас часто слухав розповіді діда Івана про славне історичне минуле українського козацтва. Шевченко був упевнений, що його дід був учасником Коліївщини.  

Сестра Катерина

Найстаршою у родині Шевченків була Катерина. Тарас був на 9 років молодший за неї. Коли мати йшла на панщину, то дітьми опікувалася Катерина.

Малий художник

Маючи унікальну пам’ять, чутливу душу, допитливість, малий Тарас убирав у себе красу навколишнього світу, любов батьків, враження від розповідей старих людей, слово Боже. У дитинстві почав малювати. 

Смерть матері
Мати Шевченка померла 1823 року. У родині залишилося шестеро дітей: Катерина – 19 років, Микита – 12 років, Тарас – 9 років, Ярина – 7 років, Марина – 4 роки, Йосип – 2 роки.

Смерть батька
1825 року помер батько.
“Синові Тарасу з мого хазяйства нічого не треба, він не буде абияким чоловіком: з нього буде або щось дуже добре, або велике ледащо…” (із заповіту Г.І.Шевченка-Грушівського)

  

Сирітська доля Тараса-кріпака

Після смерті батьків Тарас “пас ягнята”, “носив воду школярам”, наймитував у вчителів-дяків сіл Вільшана, Хлипнівка, Лисянка, мріючи стати художником.

У пана Енгельгардта
Коли Тарас звернувся за панським дозволом навчатися у дяка, то управитель пана Енгельгардта відправив його на кухню кухарчуком.

   У Вільно
З 15 років Шевченко покидає рідну батьківську землю і за наказом пана П.В.Енгельгардта вирушає до міста Вільно (тепер Вільнюс, столиця Литви).

Тарас – козачок
У Вільно Тарас виконує обов'язки козачка у панських покоях. За любов до малювання Шевченко неодноразово карався паном.

У Петербурзі
1831 року Шевченко разом з паном переїздить до Петербурга. Спочатку потрапляє у науку до В.Ширяєва, різних живописних справ майстра. Бере участь в оформленні будинків, розписує стіни Великого театру. У Літньому саду перемальовує скульптури.

Знайомство із Сошенком
  У цей період Т.Шевченко у Літньому саду знайомиться зі своїм земляком І.М.Сошенком, художником та педагогом. 

    

Карл Брюллов    Василь Жуковський      Євген Гребінка

   Нові друзі Шевченка опікуються талановитим юнаком і приймають рішення викупити його з кріпацької неволі.

Портрет Жуковського (худ. К.Брюллов)

Викуп з кріпацтва

К.Брюллов намалював портрет Жуковського, який був проданий за 2500 крб. За виручені гроші 22 квітня 1838 року Шевченка викупили з кріпацької неволі у пана Енгельгардта.

Відпускна Т.Шевченка

“1838 года апреля 22 дня, я, полковник Энгельгардт, отпустил вечно на волю крепостного моего человека Тараса Григорьева сына Шевченка, доставшагося мне по наследству…”

... ВЕЛИКЕ  ЩАСТЯ  БУТЬ  ВОЛЬНИМ  ЧОЛОВІКОМ

З травня 1838 року Шевченко навчається у Петербурзькій Академії мистецтв у класі історичного живопису. Керівник -  К.Брюллов. «Живу, учусь, нікому не кланяюсь, нікого не боюсь…» (лист до брата Микити, 15.11.1839р.)

  

“Кобзар” 1840 року

“Ся маленька книжечка відкрила немов новий світ поезії, вибухла, мов джерело чистої, холодної води…” (І.Франко)

     За свідченням самого Шевченка, писати вірші почав ще кріпаком з 1837 року. З перших спроб відомі “Причинна” і “Нудно мені, тяжко…”

18 квітня 1840 року з'явилася перша поетична збірка Шевченка – “Кобзар”.

     До збірки ввійшло 8 творів: “Думи мої, думи мої…”, “Думка”, “До Основ’яненка”, “Іван Підкова”, “Перебендя”, “Тарасова ніч”, “Катерина”, “Тополя”. Тираж – 1000 примірників. Ціна примірника – 1 крб. сріблом. Ілюстратор -  В.Штернберг. Редактор – Є.Гребінка.Майстер-клас для вчителів початкових класів

      27 листопада 2015 року  класовод 2 класу Сергієнко В.І.  провела відкритий урок. Тема заняття: «Використання інтерактивних технологій на уроках літературного читання». 

   Фахові конкурси

Учителі школи взяли участь у фахових конкурсах: 

Колісніченко В.М. - у Всеукраїнському конкурсі "Класний керівник року",

Терещенко Т.І. та Федорчук Л.Б. - у Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року-2016" (номінації "Історія" та "Англійська мова").

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz